Her şey, Herkese...

Daha fazlasına sahip olabilecek iken neden daha azını seçesiniz ki. Extra Akademi ile daha fazlasını almak için yolunu bul.

BTK Akademi hakkında sık sorulan sorular
#43
1- Soru : BTK eğitimde eğitimleri bitirip özgeçmişinizi belli başarıya getirdiğimizde ne olacak piyasaya çıkıp şirket şirket gezecek miyiz? Devlet özgeçmiş başarılarımıza göre teklif mi gönderecek yada başvuru mu açacak ?

Cevap : Firmalarla gerçekleştirilecek olan işbirlikleri ile özgeçmiş bank adres kabul edilecek ve sektöre dair istihdam talepleri ile iş arayanlar bir araya gelmiş olacak. Yine kamuya yönelik teşebbüslerde buradan istifade edilecek. Hem devlet hem özel firmalar özgeçmiş durumlarına göre buradan ulaşıp teklif göndermiş olacaklar.

2- Soru : Eğitimler başarımı katılım mı sertifikalı olacak?

Cevap : Şu an için eğitimi tamamlayan ve eğitim sonrası sınavdan 80 puan alan kişilere katılım sertifikası verilecek, daha sonra başarı sertifikası için hazırlıklar sürmekte, lab ortamının vs de olduğu bir sınav ile BTK Akademi tarafından verilmiş başarı sertifikasına ilerleyen süreçte insanlar sahip olabilecekler.

3- Soru : Yanlışlıkla tıkladığımız sınavlarda başarısız görünüyoruz sınavları tekrar alabiliyor muyuz?

Cevap : Sınavlara her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez tekrar girebilme hakkı tanınacak. Bununla ilgili net tarih ve süreci anlatan infografiği önümüzdeki günlerde BTK Akademi yayınlayacak.

4- Soru : Sınavlardan %97 başarı almamıza rağmen başarısız yazıyor. kriterler nedir ?

Cevap : Sınavlarla ilgili sistemsel bir sorundan ötürü bu sorun ile karşılaşılmıştır. Bilincindeyiz, birkaç gün içerisinde düzeltilmiş olacak.

5- Soru : 1 milyon istihdama kamu sektörü de dahil mi acaba sadece özel sektör mü ?

Cevap : Kamu sektörü de dahil

    Sen de 1 Miyon Yazılımcı Arasında Yerini Almak İster misin ?